Entegre ve Ölçülebilir

Pazarlama Yaklaşımı

Sosyal medyanın önemi her geçen gün artıyor ve Gooya Dijital Reklam Ajansı sosyal medya yönetimi hizmeti ile farkını ortaya koyuyor. Biliyoruz ki dünya artık dijitalleşti. Bu durumda sosyal medya “işletmeler ve markalar açısından en iyi yer” olarak kabul ediliyor. Sosyal medyayı kapsayan araçlar, herhangi bir müşteriyle etkileşim kurarken çeşitli reklam uygulamaları ve organik seçenekler vaat ediyor. Sosyal medya yönetimi söz konusu olduğunda olanaklar ve avantajlar çok fazladır. Sosyal medya yönetimi, görsel ve yazılı içeriğinizi hedef kitlenizle paylaşmaktan çok daha fazlasını ifade eder. İşte bu noktada Gooya Dijital Reklam Ajansı devreye giriyor.

Sosyal medya yönetimi ister küçük ve orta ölçekli ister büyük şirketler olsun herkes için önemlidir. Tüm işletmeler bu platformların gücünden faydalanabilir. Hatta sosyal medyanın gelmiş geçmiş en ekonomik pazarlama aracı olduğunu söylemek bile mümkün. Peki, sosyal medyayı ne için kullanabilirsiniz? Detayları aşağıdaki gibi sıralayalım:

 • İşletmenizi ve markanızı istediğiniz şekilde tanıtmak için.
 • Müşterilerinize ve takipçilerinize ürün veya hizmetinizi etkileyici bir şekilde anlatmak.
 • Müşterilerinizin ve takipçilerinizin şirketiniz hakkında ne düşündüğünü öğrenmek için.
 • Yeni müşteriler kazanmak için.
 • Web trafiğinizi ve web sitesi sıralamanızı iyileştirmek için.
 • Mevcut müşterilerinizle daha güçlü ilişkiler kurmak için.

Gooya Dijital Reklam Ajansı sosyal medya ekibi işinde uzman ve deneyimli kişilerden oluşur. İşletmenizin sosyal medyada neye ihtiyacı olduğunu belirler ve buna uygun aksiyon planlaması yapar. Genel olarak sosyal medya yönetim planı aşağıdaki gibi olmalıdır:

Hedef Belirleme

 • Bu aşamada iş hedeflerinizin ne olduğu, nereye varmak istediğiniz ve sosyal medya platformları ile hedefinize nasıl ulaşabileceğiniz belirlenir.

Hedef Kitlenin Belirlenmesi

 • Gönderilerinizin alakalı olabilmesi için hedef kitlenizin belirlenmesi gerekir. Bu, esasen kullanıcılarınızı ve pazarı anlayarak yapılabilecek bir şeydir.

Rakipleri Analiz Etme

 • Rakiplerinizin neler yaptığını ve yaklaşımlarını analiz etmek, sektörde nerede olduğunuzu ve hedeflediğiniz yere nasıl ulaşacağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu durum iş stratejinizi de büyük ölçüde etkileyebilir.

İçerik Planı Oluşturma

 • Sosyal medya yönetimi büyük ölçüde görsel ve yazılı içeriğe dayanır. İyi bir sosyal medya planı, iyi bir içerik planı gerektirir.

Hedef Kitle ile Etkileşim Kurmak

 • Sosyal medya platformlarında insanlar soru sormak, sohbet etmek, tartışmak ve bir içerik hakkında konuşmak ister. Onlara istediklerini verirseniz, daha fazla kullanıcının dikkatini çekersiniz.

Performans Ölçümü

 • Sosyal medya stratejilerinizin işe yarayıp yaramadığını anlamak için mutlaka analiz yöntemini kullanmalısınız. Belirli periyotlarda analiz yapmalı ve yöntemlerinizi buna göre şekillendirmelisiniz.

Sosyal Medya Yönetim Paketleri

Başlangıç

Standart

Premium

Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal medya yönetim hizmetleri, işletmenizin sosyal medyadaki günlük paylaşım ve etkileşim sorumluluğunu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Sosyal medya ajansları sosyal medyayı bilir, büyüme ve etkileşime odaklanarak profilinizi daha iyi yönetebilir ve işinizi yürütmeye odaklanmanız için size zaman kazandırabilir.

İşletmeler için en popüler platformlara odaklanıyoruz; Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin ve Google İşletme Profili. Her sosyal medya platformu farklı bir strateji gerektirir. Platformlar ve algoritmalar sürekli değiştiği ve geliştiği için, paylaşım ve artan etkileşim için en son en iyi uygulamaları hızlandırdığımızdan emin oluyoruz.

Hizmetlerimizden ve desteğimizden yararlanmak için bize telefon veya e-posta yoluyla ulaşmanız yeterlidir.

Hayır, sadece aldığınız hizmet aylık olarak hesaplanır. İptal etmek isterseniz, ayın yenileme tarihinden önce bize bildirmeniz yeterlidir.

Elbette, evet. İşletmenizin planlanmış gönderilerini ve içeriklerini yayınlanmadan önce onayınıza gönderiyoruz.

Kesinlikle evet. Gönderilerinizi hafta boyunca planlıyoruz, ancak isterseniz kendi güncellemelerinizi yayınlamakta da özgürsünüz. Bazen gönderi programını kontrol etmemiz gerekiyor çünkü birbirine yakın çok fazla gönderi organik erişimi etkiler.

Birçok işletme sahibi kendi sosyal medya hesaplarını yönetmeyi sevse de, özellikle de bir işletme sosyal medyadaki varlığını büyütmek istiyorsa, bu son derece zaman alıcıdır. Deneyimli bir sosyal medya yönetim ajansından yardım almak, zamandan tasarruf etmenizi ve hesaplarınızın erişimi ve etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için test edilmiş gönderi teknikleriyle büyümesini sağlar.

Tüm sorularınız için

WhatsApp

+90 554 347 50 57

Adres

Donanmacı Mah. 1732 Sk. No:25 K:5 D:9 Karşıyaka/İZMİR

E-mail

info@gooyacreative.com

İletişime Geç!

  Referanslar